img

Паспорт району

Районна рада

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
ГРОМАДСЬКІ ПАСОВИЩА: ЛЕГАЛЬНЕ ВИКОРИСТАННЯ І ПРОСТЕ ОФОРМЛЕННЯ PDF Друк
Понеділок, 04 серпня 2014, 15:41

 Як відомо, повноваження щодо розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності починаючи з 1 січня 2013 року відійшли від районних державних адміністрацій до територіальних органів Держземагентства України в областях.

         В зв’язку із спрощенням процедури набуття права власності або користування на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, землі запасу та резервного фонду за межами населених пунктів набули значного попиту з боку громадян, зацікавлених в отриманні земельних ділянок для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва.

         Відповідно до чинного на даний час законодавства, для отримання земельної ділянки у власність або користування із земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва достатньо подати до Головного управління Держземагентства в області лише заяву та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

         Частина ж непереданих в оренду земель запасу та резервного фонду за межами населених пунктів, як правило, використовуються мешканцями територіальних громад для випасання власної худоби.

         У більшості випадків використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для випасання громадської худоби здійснюється без оформлення права користування відповідно до вимог чинного законодавства, що призводить до ненадходження плати за землекористування місцевим бюджетам.

         Передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які використовуються мешканцями для випасання громадської худоби, на території відповідної територіальної громади для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва без погодження із виконавчими органами територіальної громади (що не передбачено чинним законодавством), породжує незадоволення її мешканців.

         Тому, одним із варіантів вирішення зазначеної проблеми могла б бути передача земельних ділянок, які використовуються або можуть бути використані для створення громадських пасовищ, із земель державної власності у комунальну.

         Пунктом 3 статті 83 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки державної власності, які передбачається використати для розміщення об'єктів, призначених для обслуговування потреб територіальної громади (в тому числі громадських пасовищ), за рішеннями органів виконавчої влади передаються у комунальну власність.

         Проте, законодавством залишається невизначеним перелік документів, необхідних для обґрунтування площ, що плануються для передачі із земель державної власності в комунальну.

         Як наслідок, більшість територіальних громад, які ще донедавна зверталися до Головного управління Держземагентства у Житомирській області щодо передачі земельних ділянок із державної власності в комунальну власність для створення громадських пасовищ, в клопотаннях зазначали всі площі земель запасу та резервного фонду за межами населених пунктів на території відповідної територіальної громади без чіткого обґрунтування необхідності таких земель (без врахування поголів’я громадської худоби та необхідності резервування частини земель державної власності для передачі земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства жителям територіальної громади в межах норм безоплатної приватизації).

         З метою визначення чіткого механізму створення громадських пасовищ за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності, Головним управлінням Держземагентства у Житомирській області розроблені та затверджені рішенням його Науково-технічної ради Методичні рекомендації по створенню громадських пасовищ загального користування у Житомирській області.

         Вони містять покрокову план-схему дій представників територіальної громади щодо створення громадського пасовища, вичерпний перелік документів, необхідних для прийняття рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, її затвердження та передачі земельної ділянки в комунальну власність, зразки рішень органів місцевого самоврядування.

         Методичні рекомендації надіслані до управлінь, відділів Держземагентства у районах для проведення роз’яснювальної роботи серед голів територіальних громад.

         Тепер оформити право власності територіальної громади на земельні ділянки для організації громадських пасовищ стало набагато простіше.

         Головним управлінням вже видано 9 наказів про надання дозволу територіальним громадам області на розроблення документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок в комунальну власність загальною орієнтовною площею 210 га для створення громадських пасовищ. 

Останнє оновлення на Четвер, 07 серпня 2014, 15:44
 
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin