Субсидії у грошовій формі PDF Друк
Вівторок, 12 лютого 2019, 09:12

Урядом було запроваджено другий етап монетизації субсидій – виплату коштів у готівковій формі. Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 06.02.2019 №62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою з березня запускає механізм нарахування субсидій готівкою. Постанова застосовується з 1 лютого. Отже, субсидіанти, які оформили субсидії з 2018 року, отримають гроші за лютий вже у березні.  Це стосується і тих субсидіантів, які не вперше звернулися по субсидію вже в 2019 році, і вона їм була призначена з 2018 року. Паралельно з новою системою монетизації діятиме «стара», яка була запроваджена з січня 2019 року, субсидія у грошовій формі.

Вже у березні виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюватиметься пенсіонерам через Пенсійний фонд України у той самий спосіб, як він отримує пенсію, а ті, хто не одержує пенсію, зможуть забрати у березні готівку, призначену на оплату субсидій (за лютий), в «Ощадбанку» - грошовим переказом через систему «Швидкі гроші», як передбачає Постанова.

Субсидіанти отримають суму призначеної житлової субсидії, яка передбачена кожному індивідуально в повідомленні про надання субсидій. Кожен громадянин, хто отримає готівку, зобов'язаний буде сплатити свої комунальні платежі (газ, електроенергія, водопостачання) за лютий місяць до кінця березня.

Адже, нововведеною постановою запроваджено і більш жорсткі умови до боржників за комунальні послуги. Відповідно до пп.5 п.6 постанови КМУ №848 від  21.10.1995 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) субсидія не призначатиметься (в т.ч. і на наступний місяць), якщо є прострочена понад місяць заборгованість у сумі, що перевищує 340 грн. (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 17,00грн. х 20).