Пільги для багатодітних сімей в 2018 році в Україні PDF Друк
Субота, 23 червня 2018, 10:20

Багатодітна родина – це та родина, в якій виховується щонайменше три неповнолітні особи. Діти обов’язково повинні проживати разом з батьками. Є також випадки, коли допомога виплачується при віці дітей від 18 до 23 років. Встановлюються такі виплати згідно з чинним законодавством. Що стосується самих виплат, то на них можуть розраховувати усі родини, що відповідають критеріям. Таким чином, виплачуються кошти, які є допомогою при народженні, допомогою на дітей віком до трьох років. Окрему категорію виплат становить допомога багатодітним родинам з невеликим рівнем прибутку, проте це маж бути підтверджено документально.

Які пільги будуть мати багатодітні сім’ї в 2018 році.

• Багатодітні родини мають право на отримання житла від держави. Окрім того, вони мають найвищий пріоритет в черзі за квартирами.
  • Окрім того, таким сім’ям надається знижка у розмірі 50% на всі види комунальних послуг. При цьому треба знати, що дана пільга не залежіть від розміру житла та форми власності.
  • Також є с особлива пільга у вигляді встановлення стаціонарного телефону без загальних черг. Багатодітні родини ще й отримують додаткові пільги на його використання.
  • Гарантується додаткова оплачувана відпустка для одного із батьків. В такому випадку відпустка не ж дуже великою, проте за певних обставин вона може досягати 17 днів.
  • На додачу для таких сімей діють пільги на отримання твердих видів палива. Аби використовувати цю можливість, комусь з членів родини треба звернутися з відповідною заявою до органів соціального захисту та місцем проживання.
  • Якщо в сім’ї виховується щонайменше п’ять дітей, віком до шести років, то мати може розраховувати на отримання звання матері-героїні та особливого статусу, який гарантує додаткові пенсійні виплати.
  • І, нарешті, за кожну дитину встановлюється пільга на податки в розмірі 200% за кожну дитину. Таким чином можна майже повністю здихатися податків.

Окрім того, діти з багатодітних сімей можуть розраховувати на певні особливі пільги, як, наприклад:

• вони можуть розраховувати на безкоштовне отримання певних видів лікарських засобів, що передбаченні чинним законодавством;
  • також такі діти мають право на позачергове обслуговування в лікувальних закладах профілактичного типу. Також це стосується проходження процедури диспансеризації;
  • їм на додачу гарантована пільга на пересування в громадському транспорті. Ця пільга не залежить від маршруту руху та відстані;
  • діти з багатодітних сімей мають право на безкоштовний оздоровчий відпочинок у таборах та санаторіях;
  • і, нарешті, вони можуть не оплачувати навчання у вищих навчальних закладах.

Порядок отримання пільг та необхідні для цього документи

Треба знати, що пільги можуть виплачуватися лише коштом держави з загального або місцевого бюджету. Однак перш ніж почати отримувати те, що встановлено чинним законодавством, члени родини мають пройти нелегкий процес, що являє собою збір чималого пакету документів та відвідування багатьох інстанцій. Треба розуміти, що цей процес є обов’язковим, якщо ви хочете отримувати пільги. Таким чином родина вноситься до єдиного реєстру, де в подальшому будуть зберігатися усі дані про неї та її членів.

Аби почати процес оформлення документів, треба початку зібрати такі важливі папери:

• довідка, в якій зазначена кількість осіб, що проживають на житловій площі та загальний її розмір;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • книжки розрахунку з комунального господарства;
  • ідентифікаційні номери кожного з батьків;
  • паспортні дані обох батьків.

Додаткові виплати багатодітній родині гарантуються тільки в тому випадку, якщо її сумарний дохід не перевищує прожитковий мінімум. В результаті цього її членам надається пільгова категорія та надається відповідна довідка.