Надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах PDF Друк
Четвер, 05 квітня 2018, 10:25

14 березня 2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №197, якою затверджено Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Згідно даної Постанови фінансування витрат, пов’язаних з наданням відповідних пільг здійснюється за рахунок місцевих бюджетів.

Цей Порядок визначає механізм надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах за рахунок відповідних місцевих бюджетів у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування.

Дія цього Порядку поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, а саме:

1. осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1;

2.   учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2;

3.  дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;

4. учасників бойових дій;

5. осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни;

6  дітей віком від шести років з багатодітних сімей;

7. ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв’язку;

8. батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби;

9. осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю;

10. реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами.

Крім категорій осіб, зазначених у цьому пункті, органи місцевого самоврядування мають право визначати інші категорії громадян, на яких буде поширюватися дія цього Порядку, відповідно до статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Особам, які мають право на пільги, що передбачені кількома нормативно-правовими актами, призначається щомісячна готівкова виплата відповідно до одного з нормативно-правових актів більша за розміром.

Розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними, Київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок.

Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) визначається станом на 1 січня календарного року як середня величина встановленої органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області (м. Києва).

Тобто, на 01.01.2018 року середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті становила 3,00 грн.    ( 30 поїздок * 3 грн. = 90 грн. в місяць)

У разі зміни вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті, встановленої будь-яким органом місцевого самоврядування на території області (м. Києва), обласними, Київською міською держадміністраціями переглядається середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) та розмір щомісячної готівкової виплати з наступного місяця.

Для осіб, які відповідно до законів мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах ((учасники бойових дій, діти з багатодітних сімей від 6 років), розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20 відсотків  - 108 грн.

Щомісячна готівкова виплата особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до шести років) здійснюється у подвійному розмірі.

Для осіб з інвалідністю I, II групи та дітей з інвалідністю (крім дітей до шести років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти або проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Додатково органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення кількості поїздок та розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.