Зараз на сайті:

Допомога при укусах бджіл, ос, джмелів. PDF Друк
Актуально - Актуально
Вівторок, 30 травня 2017, 10:50

З усіх комах найбільшу небезпеку для людини становлять оси (шер­шень, звичайна оса тощо) і бджоли. Вони мають отрутний апарат, який складається із двох залоз (кислої і лужної), що з'єднуються з жалом.

Бджоли поза гніздом чи вуликом майже не пускають у хід жало, але коли небезпека загрожує їхній домівці — вони нападають роєм. Ступінь отруєння після укусів бджіл залежить від кількості одночасних укусів, місця враження та індивідуальної реакції організму до бджолиної отру­ти. На місці враження з'являється пекучий біль, почервоніння зони запа­лення, набряк. Він може зникнути через декілька годин або днів. Деко­ли можливе загальне отруєння організму. Необхідно видалити жало, промити ранку етиловим чи нашатирним спиртом. Дати випити постраждалому стакан міцного солодкого чаю. Біль вгамовує лід. Найнебезпечнішими є укуси ротової порожнини. У цьому випадку необхідно звернутися до лікаря. А як першу допомогу — слід приклас­ти холод. Набряк, що виникає після укусу, може розповсюдитись на гор­тань і зів, та призвести до удушення. Отож, щоб полегшити біль при уку­сах комах (оси, бджоли), необхідно: видалити зі шкіри жало, приклас­ти примочки з розчиненої у воді харчової соди, накласти лід на 20 хв. При проявах алергії на укуси, терміново прийняти протиалергічні засоби та обов’язково звернутися до лікаря.

Останнє оновлення на Вівторок, 30 травня 2017, 11:00