img

Районна рада

Зараз на сайті:

На даний момент 113 гостей на сайті

Інтернет-ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Актуально
Спалах ботулізму в Україні: все, що потрібно знати про смертельну хворобу PDF Друк
Актуально - Актуально
Четвер, 22 червня 2017, 08:19

Як нещодавно заявили в Міністерстві охорони здоров'я України, тільки за останні 3 місяці в країні було зареєстровано 62 випадки захворювання на ботулізм, причому 9 людей загинули від цієї хвороби. Причиною смерті став дефіцит сироватки від ботулізму.


Що ж це за хвороба - ботулізм, чи можна її уникнути і які шанси вижити, якщо все ж не пощастило на нього захворіти.


Ботулізм - хто винуватець хвороби?


Інфекція названа в честь мікроба, який її викликає - Clostridium botullini. Це найнебезпечніша інфекційно-токсична хвороба, яка здатна призвести до смерті. Живе цей мікроб у кишечнику різних тварин, із калом яких потрапляє в грунт, де може жити протягом довгих років, звідти може переміститися і в воду, і на харчові продукти, а потім - знову в кишечник тварин, зокрема, людини.

Clostridium botulinum - строгий анаероб, тобто існує в комфорті тільки там, де немає повітря. Потрапляючи в комфортне для себе середовище, особливо в консервовані продукти, мікроб починає виробляти отруту ботулотоксин, один із найпотужніших у світі - він в 400 тисяч разів сильніший, ніж отрута гримучої змії! Вживання цієї отрути викликає параліч м'язів всього організму, і, якщо не вжити жодних заходів, результат буде сумним.Як заражаються ботулізмом?


В Україні найчастіше людина заражається ботулізмом влітку - під час вживання в'яленої або копченої риби, а взимку - через вживання консервації, в основному - лісових грибів домашнього приготування. Ця хвороба поширена по всьому світу.

Заразитися ботулізмом також можливо, скуштувавши консервовані приправи, тушковану в фользі картоплю, і ін. Особливу потенційну небезпеку становлять погано вимиті продукти, а також продукти, які не пройшли відповідну термічну обробку. В основному це стосується продуктів домашнього приготування, проте іноді ботулізм зустрічається і в консервації промислового виробництва. В Італії, наприклад, нещодавно були зафіксовані випадки зараження ботулізмом під час вживання консервованих оливок.

Ще один, більш рідкісний випадок зараження через інфікування рани. Токсин, потрапляючи в тіло людини таким чином, активно всмоктується в кров, викликаючи важке отруєння. З цієї причини рани слід ретельно обробляти.

Останнє оновлення на Четвер, 22 червня 2017, 08:34
Детальніше...
 
Як отримати кредит для будівництва житла на селі. ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ PDF Друк
Актуально - Актуально
Вівторок, 13 червня 2017, 10:18

1Отримати кредит для індивідуального будівництва житла на селі можна терміном від 20 до 30 років.

Молодим сім’ям, де чоловіку та дружині не більше 35-ти років або неповним сім’ям, в яких мати або батько також не досягли 35 років – із внесенням за користуванням ним плати у розмірі 3% річних,  на спорудження інженерних мереж до 2 років. Всі інші жителі області оформлюють кредит на термін до 20 років.

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування: граничного розміру кредиту в сумі 100 тис. грн для добудови, реконструкції будинку, придбання житла і 200 тис. грн для спорудження нового житлового будинку.

Перелік  документів  необхідних для  отримання  кредит:

 • заява на ім'я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту (зразок);
 • клопотання органу  місцевого   самоврядування   про надання кредиту;
 • паспорт громадянина України та копія ідентифікаційного податкового номера;
 • довідка про склад сім'ї;
 • документи, необхідні для визначення рівня платоспроможності позичальника  (довідку  про доходи позичальника і членів його сім'ї, одержані за попередні 12  місяців) або декларацію фізичної особи-підприємця (за 4 квартали);
 • довідка, видана органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно про наявність (або відсутність) приватного житла;
 • копія документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання житла);
 • копія проектно-кошторисної документації або будівельного паспорта, вартість виготовлення яких може входити до суми кредиту (крім випадків придбання або реконструкції житла);
 • довідку про працевлаштування на підприємстві, в установі та організації;
 • заява власника житла чи об’єкта незавершеного житлового будівництва про згоду продати його із зазначенням погоджених з індивідуальним забудовником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу (в разі придбання житла);
 • копія витягу з  рішення сільської та/або селищної ради про відведення земельної ділянки та надання дозволу на забудову (крім випадків придбання, реконструкції житла або спорудження інженерних мереж);
 • клопотання РДА про надання кредиту;
 • копія свідоцтва про сплату єдиного податку (для фізичних осіб-підприємців);
 • згода членів сім’ї на отримання позики та участь майном у виконанні зобов’язань;
 • договір про відкриття поточного рахунку фізичної особи в банку.

За детальною інформацією можна звернутися до «Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» за адресою: майдан Корольова, 12, каб. 510, 512 або за телефоном (0412) 42-16-06.

Останнє оновлення на Вівторок, 13 червня 2017, 10:19
Детальніше...
 
Пам’ятка для українців щодо перетину кордонів з ЄС PDF Друк
Актуально - Актуально
Вівторок, 13 червня 2017, 08:29

1Після запровадження безвізового режиму громадяни України мають змогу подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.

Безвізовий режим дозволяє короткотермінове перебування в державах-членах ЄС та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.

Громадяни України можуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Отримання візи не потрібне під час поїздок до таких 30-держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.

Безвізовий режим не надає право на проживання чи на працевлаштування в ЄС.

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт.

Де на Житомирщині оформлюють закордонні біометричні паспорти читайте тут.

Під час кожної подорожі необхідно мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання (зворотній квиток).

У разі подорожі автомобілем необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу.

Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.

Більш детальне роз'яснення по безвізу: www.openeurope.in.ua У разі виникнення питань щодо умов та порядку безвізових поїздок до країн ЄС, просимо надсилати запитання на адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Останнє оновлення на Вівторок, 13 червня 2017, 08:30
Детальніше...
 
Прості правила врятують життя!!! PDF Друк
Актуально - Актуально
П'ятниця, 09 червня 2017, 12:47

Ботулізм - гостре кишкове захворювання, яке супроводжується серйозними симптомами і вимагає негайної медичної допомоги. М'ясні, рибні, овочеві страви, заготовлені в домашніх умовах, можуть нести в собі серйозну загрозу для здоров'я. Це пояснюється тим, що в домашніх умовах разом з овочами або грибами можна законсервувати палички ботулізму.

Ботулізм  виникає внаслідок проникнення з їжею в організм людини отрути бактерій ботулізму. Дані бактерії здатні виживати і розмножуватися в продуктах без доступу кисню. Сьогоднішній медицині відомо про два види бактерій ботулізму - це вегетативні та спорові токсини. Спорові бактерії несуть в собі найбільшу небезпеку, бо вони можуть виживати і зберігатися в консервованих продуктах роками.

Основні правила профілактики ботулізму:

-          Фрукти та овочі перед консервуванням необхідно ретельно мити. Бажано обдавати їх окропом.

-           Зіпсовані, підгнилі, продавлені фрукти і овочі заборонено консервувати.

-          Не варто також вживати для закруток ягоди, які були зірвані кілька днів тому.

-           Категорично не можна солити гриби в герметично закритих банках.

-          Рибу можна консервувати тільки після того, як вона буде якісно випотрошена.

-           Якщо банку з консервованим продуктом здулася, помінявся колір її вмісту, продукт не можна вживати в їжу.

-          Перед вживанням консервованих продуктів для запобігання отруєння та розвитку ботулізму їх потрібно прокип'ятити протягом півгодини.

-          Консервувати копченням можна тільки свіжі продукти.

-          При засолюванні риби розсіл повинен бути концентрованим і включати не менше 10% солі.

-          Не можна купувати на ринку і споживати в їжу домашні консерви, гриби, солону, копчену і в'ялену рибу, приготовану приватними особами в домашніх умовах.

-          Зберігання риби без видалення кишечника при високій температурі навколишнього повітря також сприяє проростанню спор і утворення токсину, який не руйнує навіть міцний посол риби.

Управління Держпродспоживслужби в Брусилівському районі застерігає громадян утриматись від вживання в’яленої риби та при виявленні продукції виробника ФОП Меркулов А.В. (в’ялена риба, яка стала причиною захворювання на ботулізм) негайно повідомляти по тел.. 3-01-92.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 71
© 2013-2015 Раді вітати вас на сайті Брусилівської районної державної адміністрації | Created by Admin