АВТОМАТИЗОВАНА СИСТЕМА «ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ» PDF Друк
Середа, 05 липня 2017, 09:39

Продовженням ініціативи запровадження он-лайн сервісів, які активно презентує Міністерство юстиції України стало запровадження автоматизованої системи «Он-лайн будинок юстиції». Дана система була запущена у якості пілотного проекту 7 квітня 2016 у місті Києві, наразі даний проект вийшов на національний рівень.

Це повністю прозора автоматизована система, яка дасть можливість спростити життя пересічного українця, зменшити кількість бюрократичних процедур і запобігти корупції. Завдяки даному сервісу громадяни можуть за кілька хвилин зареєструвати або ліквідувати ФОП, отримати втрачені свідоцтва про народження про народження чи інші документи. За рахунок автоматизації значно пришвидчується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси і мінімізують корупційні ризики.

Даний  проект увібрав в себе всі електронні сервіси Міністерства юстиції України, в тому числі SMS-Маяк, за допомогою якого власники можуть контролювати реєстраційні дії щодо своєї нерухомості.

Користуючись цим сервісом, власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення, у вигляді електронного листа, а також через повідомлення в кабінеті користувача.

Проект «Он-лайн будинок юстиції» наразі дозволяє:

- отримати інформацію з усіх реєстрів Мін'юсту, в тому числі з реєстру прав на нерухомість;

- контролювати реєстраційні дії щодо своєї нерухомості за допомогою SMS-Маяка;

- зареєструвати громадське об'єднання або засіб масової інформації;

- отримати дані про електронний цифровий підпис;

- скористатися послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану;

- здійснити реєстрацію і ліквідацію фізичної особи-підприємця;

- скористатися послугою «соціальний ліфт», де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції щодо заповнення вільних вакансій в системі юстиції.

Он-лайн будинок юстиції забезпечує отримання послуг в електронному режимі без контакту з працівниками влади. Запроваджено в он-лайн режимі ті послуги, надання яких викликає на даному етапі найбільші черги, створює бюрократію і сприяє виникненню зловживань. На порталі можна знайти інструкцію по отриманню кожної запропонованої послуги, а також залишити відгук.

Користуватися Он-лайн будинком юстиції можуть всі без винятку громадяни з будь-якої  точки світу, адже сервіс діє за принципом екстериторіальності. Єдина необхідна умова – наявність Інтернету.

Скористатись автоматизованою системою «Он-лайн будинок юстиції» можна за посиланням: https://online.minjust.gov.ua/

.