Реєстрація громадських формувань через місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги PDF Друк
Середа, 05 липня 2017, 09:14

Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»  визначено новий перелік суб’єктів у сфері державної реєстрації громадських формувань, а саме:

1. Територіальні органи Міністерства юстиції України в  областях – здійснюють  державну реєстрацію обласних, регіональних і республіканських професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, обласних, республіканських Автономної Республіки Крим, Київської та Севастопольської міських організацій роботодавців та їх об’єднань, постійно діючих третейських судів.

2. Міністерство юстиції України - здійснює державну реєстрацію політичних партій, всеукраїнських професійних спілок, їх об’єднань, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців; відокремлених підрозділів іноземних неурядових організацій, представництв, філій іноземних благодійних організацій, постійно діючих третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації, всеукраїнських творчих спілок та їхньої символіки.

Крім того, відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» від 11.02.2016 № 99  на відповідні головні територіальні управління юстиції покладено виконання функцій з державної реєстрації громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів, громадських об’єднань, що не мають статусу юридичної особи, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об’єднань, структурних утворень політичних партій, регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок, місцевих організацій роботодавців та їх об’єднань, з підтвердження всеукраїнського статусу громадського об’єднання.

Тобто, на даний час згідно із законодавством зареєструвати громадське формування можливо  в Головному територіальному управлінні юстиції Житомирської області, що ускладнює процес  подачі документів на реєстрацію, оскільки громадянам з районів, сіл, селищ та міст Житомирської  області незручно добиратися  до обласного центру, щоб подати документи.

Тому, для створення доступних умов для легалізації громадських формувань Міністерством юстиції України прийнято рішення збільшити точки доступу до реєстрації громадських формувань та наділити місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціями з прийняття та видачі документів для державної реєстрації громадських формувань.

З метою  підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Міністерством юстиції України видано наказ «Про запровадження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань»  від 17.06.2016  № 1717/5, відповідно до якого запроваджується пілотний проект в частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги як фронт-офісами.

Під час  реалізації пілотного проекту подати документи для проведення державної реєстрації громадського формування можна буде не лише до територіального органу Мін’юсту, а й до центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У разі подання документів для державної реєстрації до фронт-офісу, уповноважена особа здійснює усі дії щодо прийняття та видачі документів для державної реєстрації.